Finał Mistrzostw Powiatu w Warcabach – Igrzyska Dzieci
W czwartek, 5 marca, w sali „Kostrzynianka” Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kostrzynie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szkół Podstawowych w Warcabach w ramach Igrzysk Dzieci. Zawody zorganizowali: Szkolny Związek Sportowy Wielkopolska, Szkoła Podstawowa nr 1 w Kostrzynie oraz Gminny Ośrodek Sportu, Turystyki i Rekreacji w Kostrzynie. Turniej otworzyli dyrektor GOSTiR-u Łukasz Szał oraz sędzia główny Piotr Smoliński. W rozgrywkach wzięło udział 16 dziewcząt i 17 chłopców. Przyjechali do nas uczniowie z gmin: Dopiewo, Kórnik, Puszczykowo i Tarnowo Podgórne. Naszą gminę Kostrzyn reprezentowali uczniowie z SP nr 1 i SP nr 2 w Kostrzynie oraz SP w Czerlejnie. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund. Na najlepszą trójkę czekały medale i dyplomy, a dwie pierwsze zawodniczki i dwóch pierwszych zawodników uzyskało awans do finałów wojewódzkich. Ostateczne wyniki prezentują się następująco: Chłopcy: Julian Zawitaj (SP Radzewo / gm. Kórnik) Sylwester Zgarda (SP 1 Kórnik / gm. Kórnik) Tymon Łukaszewicz (SP Robakowo / gm. Kórnik) Miejsca zawodników z gminy Kostrzyn: Franciszek Woźniak (SP Czerlejno) Wojciech Wawrzyniak (SP Czerlejno) Hubert Forszpaniak (SP 1 Kostrzyn) Brajan Ostański (SP Czerlejno) Dziewczęta: Zuzanna Czerwińska (SP 1 Kórnik / gm. Kórnik) Marta Wieczerzak (SP Robakowo / gm. Kórnik) Maja Płóciennik (SP 1 Kostrzyn / gm. Kostrzyn) Miejsca pozostałych zawodniczek z gminy Kostrzyn: Nell Kęsy (SP 2 Kostrzyn) Hanna Skikiewicz (SP Czerlejno) Amelia Kmieciak (SP 2 Kostrzyn) Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a zwycięzcom życzymy powodzenia na etapie wojewódzkim. Roksana Wołoszczuk









